پارس دیتا

Site Redirection


URL Redirection و URL Forwarding نامهای دیگر Site Redirection هستند که یک Webpage را تحت بیش از یک آدرس URL قابل دسترسی می نماید. این قابلیت می تواند جهت کوتاه کردن URL، جلوگیری از لینکهای خراب (هنگامیکه سایت انتقال یافته)، جهت فوروارد چند دامنه که به نام یک فرد می باشد به دامنه اصلی و ... استفاده شود. اصلی ترین کاربرد Site Redirection، همانگونه که از نام آن نیز مشخص می باشد، ارجاع دادن مسيری از دامنه، به آدرسی دلخواه مي باشد.

جهت انجام اين امر، مي توانيد از راهنمای تصویری ذیل استفاده نمائید.

طریقه انجام به شرح ذیل می باشد:

مسیری كه قصد ارجاع آن، به آدرس ديگري را داريد وارد نمائيد.

در صورتی که این فیلد را خالی بگذارید، دامنه اصلی به مسیر موردنظر، Forward خواهد شد. همچنین در این قسمت می توانید یک نام دلخواه قرار دهید و الزامی به استفاده از نام یک فایل فیزیکی بر روی هاست، نمی باشد. برای مثال، در صورتی که مقدار را Redirect قرار دهید، کاربرانی که آدرس را به صورت http://yourdomain/redirect را قرار دهند به مسیری که شما مشخص نموده اید، ارجاع داده خواهند شد(کارکردی همچون Virtual Directory دارد) . معمولا در شرایطی استفاده می شود که می خواهیم یک نام کاربر پسند، به یک مسیر طولانی اختصاص دهیم.

نوع Redirect را انتخاب نمائید.

301 - Permanent: به صورت دائمی فوروارد دامنه را انجام می دهد، به این معنا که به موتورهای جستجو اعلام می دارد که نام دامنه به صورت دائم به مقصد جدید اشاره می کند. این گزینه، موتورهای جستجو نظیر google را، جهت Index گذاری صحیح آدرس وبسایت مقصد، یاری می دهد.
302 - Temporary: به صورت موقت فوروارد دامنه را انجام می دهد، به این معنا که به موتورهای جستجو اعلام می دارد که ممکن است آدرس دامنه فوروارد شده به زودی تغییر کند. به این ترتیب موتورهای جستجو به چک کردن نام دامنه می پردازند، به این معنا که ممکن است در موتورهای جستجو نظیر google ،صفحه نهائی به درستی Index نشود.
303 - Replaced: در مقایسه با انواع ارجاع 301 و 302 ، نوع 303 یک مرجع جانشین برای URL اصلی درخواست شده نمی باشد. هدف اصلی این نوع ، ارجاع یک URL به آدرسی است که یک جانشین برای سایت اصلی درخواست شده نمی باشد و فقط یک Webpage جدا می باشد. توصیه می شود از این نوع استفاده نشود.

تنها هنگامی می بایست نوع 302 را انتخاب نمائید که در آینده ای نزدیک، قصد تغییر این تنظیمات را دارید. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع فوروارد را استفاده نمائید، نوع 301 گزینه مناسب تری است.

آدرس صفحه یا سايت مقصد را وارد نمائيد.

گزينه Save را جهت انجام تغییرات، کلیک نمائيد.

در اين قسمت صحت انجام كار را مشاهده مي نمائيد.

آخرین بروزرسانی: پنجشنبه 30 مرداد 1393 13:17:02