پارس دیتا

ايجاد Package در بخش ریسلری


براي ساخت كاربر در پنل ريسلري ابتدا بايد نسبت به تهيه Package اقدام نمائيد. Package ها محدود کننده کاربران در استفاده از منابع می باشند و مشخص مي كنند كه هر كاربر تا چه ميزان مجاز به استفاده از منابع سخت افزاري و نرم افزاري سرور مي باشد. در صورتی که کاربری بیش از حد مجاز تعیین شده از منابع سرور استفاده کند می توان بصورت اتوماتیک حساب کاربری او را مسدود کرد.

جهت اطلاع از نحوه ساخت Package در كنترل پنل DirectAdmin مي توانيد از راهنماي ذيل استفاده نمائيد.

مراحل كار به شرح ذیل می باشد:

جهت ساخت Package جديد بر روي گزينه Add Package كليك نمائيد.

در كادر مشخص شده ميزان حداكثر پهناي باندي را كه كاربران اين Package مي توانند استفاده كنند وارد نمائيد. توجه داشته باشيد در صورتي كه تيك گزينه Unlimited را فعال نمائيد محدوديتي در استفاده وجود نخواهد داشت.

در قسمت مشخص شده ميزان مجاز فضاي ميزباني مورد استفاده را وارد نمائيد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز Indoes مورد استفاده را وارد نمائيد.

در دايركت ادمين هر فايل و هر پوشه يك Indoe در نظر گرفته مي شود. پيشنهاد مي شود اين گزينه را بر روي Unlimited يا بينهايت قرار دهيد.

در قسمت مشخص شده تعداد دامنه هاي قابل ميزباني را وارد نمائيد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز ساب دامين هاي مورد استفاده را وارد نمائيد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز اكانت هاي ايميل مورد استفاده را وارد نمائيد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز Email Forwarder مورد استفاده را وارد نمائيد.

سرویس ارجاء ایمیل یا Email Forwarding، امکانی است که با استفاده از آن کاربر می تواند تمامی ایمیلهای دریافتی یک اکانت را برای منظوری خاص (ارجاء کاری، استحضار دیگر همکاران، تهیه نسخه پشتیبان از کلیه ایمیلها) را به محض دریافت به ایمیل دیگری Forward (ارسال) نماید. باید در نظر داشت که در این صورت یک نسخه از آن ایمیل در مبداء باقی مانده و یک کپی برای ایمیل مقصد ارسال خواهد شد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز ليست هاي ايميل مورد استفاده را وارد نمائيد.

با استفاده از ویژگی Mailinig List ( لیست های پستی ) و امکان تعریف چند آدرس ایمیل در قالب آن، می توان با ارسال یک ایمیل به Mailing List، آن را به کلیه اکانتهای تعریف شده ارسال نمود.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز Auto Responder مورد استفاده را وارد نمائيد.

Autoresponder پیغامی است که برای هر یک از اکانتهای ایمیل قابل تعریف بوده و به صورت خودکار و به محض دریافت ایمیل توسط این اکانتها، برای فرستنده ارسال خواهد شد. از این ویژگی برای ارسال پاسخ موقت به نامه های دریافتی و یا اطلاع رسانی در رابطه با دریافت ایمیل استفاده نمود.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز بانك اطلاعاتي MySQL مورد استفاده را وارد نمائيد.

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای (RDBMS) است که امکان ذخیره سازی، جستجو، مرتب کردن و بازیابی داده‌ها را فراهم می‌کند. این سیستم مدیریتی پایگاه داده، رایج ترین پایگاه داده کد باز (Open Source) محسوب می‌شود و با زبان برنامه نویسی PHP سازگار میباشد.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز Domain Pointer مورد استفاده را وارد نمائيد.

با استفاده از Domain Pointer یا همان Domain Parking می توان دامنه های دلخواه را (که تغییر DNS آنها امکان پذیر است) به دامنه اصلی فوروارد نمود. برای مثال در صورتی که دامنه parsdata.eu به عنوان یک Pointer به دامنه parsdata.info تعریف گردد، با وارد نمودن آدرس parsdata.eu در مرورگر، دامنه parsdata.info نمایش داده خواهد شد. در حالت کلی با استفاده از Domain Pointer می توان یک هاست با چند نام دامنه مجزا ایجاد نمود.

در قسمت مشخص شده تعداد مجاز اكانت هاي FTP مورد استفاده را وارد نمائيد.

FTP یا به عبارت بهتر پروتکل FTP از کلمات File Transfer Protocol برگرفته شده است و همانگونه که مشخص است پروتکل، قراردادی برای ارتباط و ارسال فایلها بین سرور و کلاینت می باشد. کاربران می توانند از این طریق و با استفاده از نرم افزارهای پشتیبانی کننده از این پروتکل، نظیر CuteFTP, WS FTP Professional, FTP Explorer و یا دیگر نرم افزارهای مشابه به راحتی فایل های مربوط به سایت خود را به سرور انتقال دهند.

با فعال كردن اين گزينه كاربر امكان استفاده از زبان برنامه نويسي PHP در سايتش را خواهد داشت.

با فعال كردن گزينه SpamAssassin امكان ايجاد فيلتر بر روي ايميل ها فراهم خواهد شد.

با فعال كردن گزينه SSL Access امكان استفاده از پروتكل SSL در صورتي كه كاربر درخواست كند در سايت فراهم خواهد شد.

SSL مخفف کلمات Secure Sockets Layers می باشد و یک تکنولوژی امنیتی استاندارد برای راه اندازی یک پیوند (Link) رمزگذاری شده بین یک مرورگر و سرور وب می باشد. این پیوند تضمین می نماید که همه داده هائی که بین سرور وب و مرورگرها رد و بدل می شوند، شخصی و صحیح باقی بمانند.

در صورتي كه گزينه System Info را فعال نمائيد كاربر قادر خواهد بود تا اطلاعات سخت افزاري و نرم افزاري سرور ميزباني را مشاهده نمايد.

با فعال كردن اين گزينه كاربر امكان استفاده از Login Keys در كنترل پنل ميزباني را خواهد داشت.

برای مدیریت و حفظ امنیت در ورود و خروج هایی که در کنترل پنل میزبانی DirectAdmin صورت می گیرد گزینه ای به نام Login History وجود دارد که زمان و IP سیستمی که قصد ورود به کنترل پنل را داشته و تعداد تلاش ها جهت ورورد را ثبت می نماید.

با فعال كردن اين گزينه كاربر امكان ايجاد،حذف و ويرايش ركوردهاي DNS را خواهد داشت.

سامانهٔ نام دامنه (Domain Name System) که به اختصار DNS خوانده می‌شود، روشی سلسله مراتبی است که بانک اطلاعاتی مربوط به نام های نمادین و معادل IP آنها را بر روی کل شبکه اینترنتی توزیع کرده است.

در صورتي كه اين گزينه فعال باشد حساب كاربري كه بيش از منابع مجاز از سيستم استفاده كند بصورت اتوماتيك مسدود خواهد شد.

در اين قسمت مي توانيد پوسته پيشفرض كنترل پنل ميزباني كاربر را انتخاب نمائيد.

در اين قسمت مي توانيد زبان پيشفرض كنترل پنل ميزباني كاربر را انتخاب نمائيد.

در قسمت مشخص شده نام Package را وارد نمائيد.

جهت انصراف از ذخيره تنظيمات بر روي گزينه Cancel كليك نمائيد.

جهت ذخيره تنظيمات بر روي گزينه Save كليك نمائيد.

در صورتي كه تمامي مراحل را به درستي انجام داده باشيد Package ساخته شده قابل مشاهده خواهد بود.

با فعال کردن قسمت مشخص شده در تصویر می توانید Package مورد نظر را انتخاب نمائید.

با کلیک بر روی گزینه Delete می توانید Package انتخاب شده را حذف نمائید.

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 4 شهریور 1393 15:13:15