پارس دیتا

Virtual Directories


در IIS به صورت پیش فرض فقط شاخه www به عنوان Application Directory تنظیم شده است بدین معنی که برنامه های تحت ASP.Net در این شاخه قابل اجرا می باشند. حال اگر نیاز باشد که این Applicationها در یک زیرشاخه به اجرا درآید، می بایست آن زیرشاخه به عنوان Application/Virtual Directory تعریف گردد. تنظیمات Virtual Directory با کلیک بر روی آیکن ذیل در کنترل پنل میزبانی قابل دسترسی می باشند.

برای اطلاع از بخش Virtual Directory و چگونگی عملکرد آن در کنترل پنل Helm، می توان از راهنمای ذیل استفاده نمود.

طریقه انجام به شرح ذیل می باشد:

روی گزینه Add کلیک نمائید.

در فیلد Virtual Directory Name باید نام مناسبی برای دایرکتوری مجازی خود انتخاب نمائید.

باید توجه داشت که در صورت وجود پوشه ای همنام با نام انتخاب شده در مسیر تعیین شده در بند 4، آن پوشه به حالت Virtual Directory در خواهد آمد، در غیر این صورت در مسیر فوق یک پوشه به آن نام ایجاد شده که به صورت مجازی به مسیر انتخاب شده اشاره خواهد کرد.

با انتخاب گزینه A Folder، دایرکتوری مجازی به یک پوشه فیزیکی واقع در فضای وب شما اشاره خواهد کرد. با استفاده از این گزینه می توانید به کاربران دایرکتوری فولدر مربوطه مجازی، امکان دسترسی به محتویات یک پوشه فیزیکی را صادر نمائید.

معمولا از این گزینه برای آسان تر کردن آدرس دهی ها استفاده می شود. برای مثال شما فایلی را در آدرس http://www.yourdomain/info/web/portal/index.aspx قرار داده اید، اما می خواهید کاربران با آدرسی کوتاه تر مانند: http://www.yourdomain/web/index.aspx به آن دسترسی داشته باشند.

با فعال کردن گزینه Allow Directory Browsing، تعیین می شود در صورتی که فایل مورد نظر در پوشه فیزیکی مذکور وجود نداشت، سایر پوشه ها و فایل های موجود در آن قابل مشاهده خواهد بود.

مسیر مورد نظر ایجاد Virtual directory را انتخاب نمائید.

گزینه Save را جهت ذخیره نهایی انتخاب نمائید.

با استفاده از گزینه A URL ، دایرکتوری مجازی شما به یک آدرس URL در وب سایت و یا حتی یک وب سایت دیگر اشاره خواهد کرد. بنابراین در صورت فعال بودن این گزینه هر بار که کاربر به مسیر دایرکتوری مجازی شما وارد شود، به URL که شما مشخص کرده اید هدایت خواهد شد.

آدرس مورد نظر را در کادر مربوطه وارد نمائید.

اگر گزینه Redirect to Exact URL را فعال نمایید، چنانچه کاربر بخواهد به آدرس دایرکتوری مجازی شما دسترسی پیدا کند ، به URL اصلی (دامنه) هدایت خواهد شد.

گزینه Save را را جهت ذخیره نهایی انتخاب نمائید.

بر روی Virtual Directory مورد نظر کلیک نمائید.

برای ویرایش Virtual Directory مورد نظر بر روی گزینه Edit کلیک نمائید.

تنظیمات Virtyal Directory مورد نظر را مطابق بندهای 2 تا 10 ویرایش نمائید.

گزینه Save را را جهت ذخیره نهایی انتخاب نمائید.

بر روی Virtual Directory مورد نظر کلیک نمائید.

برای حذف Virtual Directory مورد نظر بر روی گزینه Delete کلیک نمائید.

جهت لغو حذف Virtual Directory بر روی گزینه Cancel کلیک نمائید.

جهت تایید حذف Virtual Directory بر روی گزینه Ok کلیک نمائید.

آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1394 22:37:50