پارس دیتا

Mail Accounts


اصطلاح E-mail مخفف کلمات Electronic Mail (نامه الکترونیکی) بوده که یک سیستم پست الکترونیکی می باشد و از طریق اینترنت به صورت روزانه میلیونها پیام بین کاربران این سرویس مبادله می شود. امروزه ایمیل بهترین ابزار ارتباطی در سراسر دنیاست، چرا که علی رغم سرعت بالا و هزینه بسیار ناچیز، به صورت آفلاین (Offline) رد و بدل می شود یعنی برخلاف تلفن و فکس، نیازی نیست که گیرنده در هنگام دریافت پیام در مقصد حضور داشته باشد.

جهت اطلاع از نحوه كاركرد بخش E-Mail Accounts در كنترل پنل ميزباني Website Panel مي توانيد از راهنماي ذيل استفاده نمائيد.

مراحل كار به شرح زیر می باشد:

در اين مرحله گزينه Accounts را انتخاب نمائيد.

در اين قسمت بر روي گزينه Create Mail Account كليک نمائيد.

اين قسمت تعداد اكانت هايي كه شما قادر به ساختن آن بر روي پلن خود هستيد را نشان مي دهد.

در اين مرحله ايميل آدرس مورد نظرتان را وارد نمائيد.

در اين قسمت، نام دامنه اي كه قصد ايجاد اكانت ايميل بر روي آن را داريد، انتخاب نمائيد .

در اين قسمت، كلمه عبور مورد نظرتان را وارد نمائيد.

به منظور افزايش امنيت اكانت هاي ايميل و بنابر Policy جديد تعريف شده بر روي كلمات عبور، كلمه عبور مورد نظرتان مي بايست تركيبي از اعداد، حروف كوچك و حروف بزرگ باشد. حداقل تعداد كاراكتر براي تعريف كلمه عبور نيز 8 كاراكتر است.

كلمه عبوري كه در مرحله قبل مشخص كرده ايد را به همان صورت وارد نمائيد .

در این مرحله میتوانید برای اکانتی که در حال ایجاد آن هستید محدود فضا ایجاد نمائید. با قرار دادن مقدار 0، حجم اکانت نامحدود (Unlimited) میشود، منظور از (Unlimited)، کل فضای باقیمانده از میزبانی شماست و تا زمانی که حجم ایمیل های دریافت شده در این اکانت کمتر از حجم فضای میزبانی شما باشد، قادر به دریافت ایمیل می باشد. همچنین می توانید مقدار فضای دلخواه را در کادر مربوطه وارد نمائید.

با انتخاب این گزینه اکانتی که در حال ایجاد آن هستید فعال می شود.

در صورت فعال نمودن اين گزينه  اكانتي كه در حال ايجاد آن هستيد به صورت Admin تعريف مي گردد و قابليت مديريت ساير اكانت ها توسط اين حساب وجود خواهد داشت.

در اين قسمت نام کوچکتان را وارد نمائيد.

در اين قسمت نام خانوادگی تان را وارد نمائيد.

در صورت وارد نمودن آدرس ايميل در اين قسمت پاسخ ايميل هاي ارسالي به جاي ايميل فرستنده (ايميل فعلي) در ايميل درج شده در اين قسمت دريافت مي شوند.

در صورت نياز به ايجاد يك Signature بر روي اكانت مورد نظرتان، در اين قسمت مي توانيد اقدام نمائيد.

Signature در ایمیل، یک بلاک متنی است که به انتهای یک ایمیل، اضافه می گردد. عموما Signature جهت آگاهی گیرنده از نام، آدرس ایمیل، اطلاعات تماس و یا URL سایت، مورد استفاده قرار می گیرد. در نرم افزار SmarterMail یک Signature یا همان فایل Sig، به راحتی قابل ایجاد می باشد. این راهنما برای کاربرانی مناسب است که قصد دارند به signature خود تصویر و یا لوگوی شرکت را اضافه نمایند.

در صورت فعال نمودن اين گزينه، Auto Responder براي اكانت مورد نظر فعال مي گردد.

Autoresponder پیغامی است که برای هر یک از اکانتهای ایمیل قابل تعریف بوده و به صورت خودکار و به محض دریافت ایمیل توسط این اکانتها، برای فرستنده ارسال خواهد شد. از این ویژگی برای ارسال پاسخ موقت به نامه های دریافتی و یا اطلاع رسانی در رابطه با دریافت ایمیل استفاده می گردد.

در اين قسمت، عنوان مورد نظر براي Auto Responder را وارد نمائيد.

در اين مرحله متن مورد نظربراي Auto Responder را وارد نمائيد.

در صورتي كه قصد داريد ايميل هاي دريافتي اكانت مورد نظرتان به آدرس ديگري هدايت شده و در آن آدرس دريافت گردند،‌ در اين قسمت آدرس مورد نظرتان را وارد نمائيد.

در صورت فعال نمودن اين گزينه، ايميل هاي دريافتي در اكانت مبدا حذف مي گردند و تنها در آدرس هدايت شده قابل مشاهده مي باشند.

جهت ذخيره تغييرات صورت گرفته بر روي گزينه Save كليک نمائيد.

در صورتي كه تمامي مراحل را به درستي انجام داده باشيد، در اين قسمت ايميل اكانت ايجاد شده را مي توانيد مشاهده نمائيد.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 12 دی 1395 19:22:43