پارس دیتا

Domains


نحوه ایجاد و مدیریت دامنه های موجود در کنترل پنل های میزبانی متفاوت است. گاهی ممکن است کاربری به بیش از یک دامنه بر روی میزبانی خود نیاز داشته باشد. در این شرایط در صورتی که در پلن میزبانی کاربر تعریف شده باشد می توان از سرویس دامنه مازاد استفاده کرد.
همچنین گاها پیش می آید که نیاز است وب سایتی جدید ولی مرتبط به نام دامنه اصلی ایجاد شود. در اینگونه موارد می توان نسبت به ایجاد Subdomain اقدام نمود که به صورت پیشوند و قبل از نام دامنه اصلی تعریف خواهد شد. به طور مثال members.parsdata.com یک Subdomain می باشد، به این صورت که کلمه members قبل از نام دامنه اصلی قرار گرفته است و محتوای نمایشی آن، مجزا از دامنه اصلی خواهد بود. البته نمی بایست بعضي پسوند ها را با Sub Domain اشتباه گرفت؛ بطور مثال co.uk يك پسوند دامنه است، بنابراين در parsdata.co.uk كلمه parsdata يك Sub Domain محسوب نمي گردد.
بر خلاف بسیاری از کنترل پنل های میزبانی در کنترل پنل میزبانی WebsitePanel ایجاد دامنه مازاد و زیر دامنه در یک بخش قرار دارند و جدا از هم نیستند.

جهت اطلاع از چگونگی ایجاد زیر دامنه و دامنه مازاد می توانید از راهنمای تصویری ذیل استفاده نمائید.

مراحل كار به شرح ذیل می باشد:

بر روی گزینه Domains کلیک نمائید.

به منظور ایجاد دامنه بر روی گزینه Add Domain کلیک نمائید.

جهت ایجاد دامنه یا دامنه مازاد بر روی گزینه Domain کلیک نمائید.

در قسمت مشخص شده نام دامنه مورد نظر را وارد نمائید.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید یک وبسایت مجزا برای دامنه ایجاد شده و فایل های مربوط به آن در File Manager قرار خواهد گرفت.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید وبسایت مجزا برای دامنه ایجاد نخواهد شد و دامنه به عنوان یک اشاره گر (Pointer) برای وب سایتی که در همین بخش انتخاب می نمائید در نظر گرفته خواهد شد. همچنین می توانید با تغییر رکوردهای DNS از دامنه تان استفاده های دیگری نیز داشته باشید.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید سرویس ایمیل مجزا برای دامنه در نظر گرفته نخواهد شد و این دامنه به سرویس ایمیل دیگری که در همین بخش انتخاب می نمائید اختصاص داده خواهد شد.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید سرویس DNS برای دامنه فعال خواهد شد. جهت اطلاع از سرویس DNS می توانید این راهنما را مطالعه نمائید.

در نهایت جهت ایجاد دامنه بر روی گزینه Add Domain کلیک نمائید.

بر روی گزینه Add Domain کلیک نمائید.

در صورتی که دامنه مورد نظر ایجاد شده باشد آن را مشاهده خواهید نمود.

جهت ایجاد زیر دامنه بر روی گزینه sub-domain کلیک نمائید.

در قسمت مشخص شده نام مورد نظر برای Sub Domain را وارد نمائید.

از قسمت مشخص شده دامنه ای که قصد ایجاد Sub Domain برای آن دارید را انتخاب نمائید.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید وب سایت مجزا برای زیر دامنه ایجاد نخواهد شد و دامنه به عنوان یک اشاره گر (Pointer) برای وب سایتی که در همین بخش انتخاب می نمائید در نظر گرفته خواهد شد.

در صورتی که این گزینه را انتخاب نمائید سرویس DNS برای دامنه فعال خواهد شد. جهت اطلاع از سرویس DNS می توانید این راهنما را مطالعه نمائید.

در نهایت برای ایجاد زیر دامنه بر روی گزینه Add Domain کلیک نمائید.

در صورتی که Sub Domain مورد نظر به درستی ایجاد شده باشد آن را مشاهده خواهید نمود.

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 10 آبان 1396 10:03:02