پارس دیتا

نحوه کار با File Manager در پلسک


در هر کنترل پنل مدیریت هاست یک بخش مدیریت فایل وجود دارد که اجازه ایجاد ، آپلود ، جابه جایی و… فایل های شما را می دهد. در ادامه آموزش های کنترل پنل Plesk آموزش کار با مدیریت فایل کنترل پنل پلسک را فراخواهید گرفت.

Plesk

بعد از ورود به پنل پلسک خود، جهت مدیریت فایل های وبسایت خود طبق راهنمای زیر عمل نمائید:

طریقه انجام به شرح ذیل می باشد:

مطابق تصویر وارد بخش Files شوید.

جهت بارگذاری فایل های خود بر روی هاست، از این گزینه استفاده نمایید.

برای آپلود چند فایل، یا یک دایرکتوری با فایل های موجود در آن، روی این گزینه کلیک نمایید و سپس فایل‌ها یا دایرکتوری‌ها را بارگذاری نمایید.

برای آپلود یک فایل نه از رایانه خود بلکه از یک وب سایت یا سرور FTP دیگر، روی Import file via URL کلیک نمایید، URL فایل را مشخص نمایید و سپس روی Import کلیک نمایید.

برای ایجاد یک فایل جدید، روی این گزینه کلیک نمایید و در کادر مربوطه نام فایل را وارد نمایید.

برای ایجاد یک پوشه جدید در کنترل پنل Plesk، روی گزینه مربوطه کلیک نمایید و در کادر ظاهر شده، نام پوشه مربوطه را وارد نمایید.

گزینه copy یک کپی از فایل انتخابی شما را در پوشه مقصد قرار می‌دهد

برای انتقال فایل کافی است، تیک موجود در کنار فایل مورد نظرتان را فعال نموده و روی move کلیک نمایید.

از این گزینه برای استخراج یا Extract یک فایل فشرده استفاده می گردد. پس از انتخاب فایل و زدن گزینه Extract Files ، در صورتی که میخواهید فایل های تکراری جایگزین فایل های هم نام شوند، تیک Replace existing files را بزنید و در پایان روی OK کلیک نمایید.

از این گزینه برای فشرده سازی فایل یا فولدر ها استفاده می گردد. پس از انتخاب فایل یا فولدر های مورد نظر گزینه Add to Archives را بزنید و نام فایل فشرده را انتخاب و ok نمایید.

در صورت مراجعه به File Manager حجم فایل‌ها مقابل آنها درج گردیده است و در خصوص حجم پوشه و یا انتخاب چندین فایل، کافیست آن را انتخاب نمایید و از طریق این گزینه می توانید حجم موارد انتخابی را مشاهده نمایید.

از این گزینه جهت بروزرسانی زمان اعمال آخرین تغییرات انجام شده روی فایل یا فولدر انتخاب شده استفاده می گردد.

با انتخاب این گزینه، پنجره پاپ‌ آپ کوچکی برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید از طریق آن گزینه‌های نمایش فایل‌ها را تعیین نمایید. بطور مثال، جهت فعال‌سازی نمایش فایل های مخفی در هاست لازم است که گزینه Show system files and directories را حتماً تیک زده و تنظیمات را ذخیره نمایید.

در صورتیکه می خواهید فایل و یا فولدری را از هاست پلسک خود حذف نمایید، می توانید از این گزینه استفاده نمایید.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 14 آبان 1402 11:59:36