پارس دیتا

مفهوم NS و نحوه ارائه خدمات


در علوم کامپیوتری Name Server یک کامپیوتر سرور است که میزبانی یک سرویس شبکه را برعهده دارد و برای جستجوهایی که در یک Directory Service ایجاد شده، پاسخ مناسب تهیه می نماید. NS به فضای هاست شما اشاره می نماید و به یک سیستم داخلی (معمولا عددی) جهت آدرس دهی اجزاء ، یک شناسه قابل تشخیص می دهد.

در صورتی که هنگام تغییر Name Server ها در کنترل پنل اعضاء پارس دیتا با خطای ترسیم شده در ذیل مواجه شدید، مطالب این دانشنامه را مرور نمائید.

این دانشنامه با پروسه ثبت NS در رجیسترار Tucows که رایگان می باشد متفاوت است.

مشاهده این خطا به این معناست که Name Server های تعیین شده در دیتابیس آن رجیستری(مانند TV) موجود نمی باشد و می بایست این Name Server ها از طریق کنترل پنل یک رجیسترار مانند Tucows به آن رجیستری اضافه شود.
برای مثال: اگر قصد تغییر Name Server (مانند ns1.parsdata.info , ns2.parsdata.info) را روی دامنه ای مانند parsdata.tv دارید، در ابتدا می بایست، Name Server ها به رجیستری خارجی TV. افزوده(معرفی) گردد. این پروسه به این جهت می باشد که Name Server مربوطه برای نخستین بار بر روی دامنه ای به طور مثال TV. تنظیم می گردد و به همین علت چون در دیتابیس رجیستری TV. وجود ندارد، هنگام تغییر آن ،خطای مربوطه مشاهده می شود،لازم به ذکر است این خطا ارتباطی با شرکت پارس دیتا ندارد.

توجه داشته باشید،این پروسه در ابتدا می بایست توسط شرکتی انجام پذیرد که Name Server ها در آنجا به ثبت رسیده است.معرفی نمودن NS به رجیستری جزء خدمات مازاد پارس دیتا محسوب شده و مشمول هزینه می باشد. لازم به ذکر است شرکت هیچگونه تعهدی در قبال معرفی نمودن NS، ندارد و کاربران می توانند این پروسه را توسط شرکت پارس دیتا یا هر شخص یا شرکتی که نمایندگی رجیسترار را داشته باشد، طی نمایند. شرکتهای هاستینگ دیگر نیز، خدمات مشابهی را ارائه می دهند که ممکن است بدون در برداشتن هزینه باشد. لطفا با توجه به این موضوع انتخاب خود را انجام دهید.

آخرین بروزرسانی: یکشنبه 14 آبان 1396 9:39:36